Medenica prodala zemlju 10 puta skuplje od realne cijene * Opozicija da iskoristi međunarodnu podršku * Rođaci osumnjičeni za ubistvo Bjelopoljke * Snežana Jonica osniva partiju * Kenijci nastavili dominaciju * Snažniji ASK za slobodne izbore * Policija provjerava kupca bivše imovine Jugooceanije
  Izdanje: 28-10-2019

BORIS RAONIĆ, PREDSJEDNIK GRAĐANSKE ALIJANSE:
Javna je tajna da blokadu pristupnih pregovora Crne Gore održavaju tri članice EU.

Razgovaraju dvije bakterije:

– Što je bilo, što si tako tužna?
– Ma pusti, izgleda da sam zakačila neki antibiotik.

Siguran korak Danilovgrađana I Zeta u Iskrinom nizu
Fudbaleri Iskre nastavili su seriju sjajnih rezultata. U derbiju 13. kola Danilovgrađani su na „DG Areni” nakon savladali Zetu sa 3:1 i stigli do pozicije broj dva na tabeli. Tim Aleksandra Nedovića je još jednom pokazao kvalitet, ali ovoga puta i karakter, jer se nakon vođstva gostiju izdigao i slavio.

- I ova utakmica, kao i sve prethodnesa Zetom, bila je veoma teška i rezultatski neizvjesna. Posebno se to odnosi od trenutka kada smo primili gol. Ipak, smogli smo snage i još jednom potvrdili da imamo dovoljno psihičke spreme da se vratimo u igru i anuliramo prednost protivnika. Mislim da smo zasluženo pobijedili i korak po korak idemo ka cilju - rekao je Srđan Blažić, golman Danilovgrađana.

Susret u Donjoj Gorici bolje su otvorili gosti. Baošić je u sedmom minutu iz daljine pokušao da iznenedi Srđana Blažića, ali jke iskusni čuvar mreže bio siguran. Uzvratila je Iskra preko Balše Boričića i Ivana Vukovića, ali njih dvojica nisu uspjela da realizuju šanse koje su imali. A onda, u 24. minutu vođstvo gostiju. Posle brze kontre po desnoj strani i centaršuta Stefana Vukčevića, Ivan Vukčević je skočio i glavom poslao loptu iza leđa nemoćnog Blažića - 0:1. Međutim, radost gostiju nije mnogo trajala, jer je u 30. minutu Miroje Jovanović izjednačio. Uputio je udarac po zemlji, gađao je desni ugao gola Akovića, ali je neko od njegovih saigrača skrenuo loptu, koja ga je prevarila i završila u mreži. Na isteku prvog poluvremena, Camaj je mogao da svojoj ekipi donese prednost, ali je iz povoljne situacije bio neprecizan.

Domaćima je u nastavku trebalo desetak minuta da stignu do preokreta. Balša Boričić je iskoristio konfuziju u odbrani Zete i sa desetak metara pogodio protivničku mrežu - 2:1. Nisu nakon toga gosti gubili nadu, tražili su izjednačenje, ali par situacija koje su imali nisu uspjeli da pretvore u pogodak. S druge strane, domaćin je igrao disciplinovano i u nadoknadi vremena uspio da stigne do trećeg gola. Danilovgrađani su osujetili jedan napad Zete na sredini terena, a kontranapad je iskoristio Irfan Šahman i stavio tačku ovu utakmicu.

- Potenciramo isti ritam i strategiju od početka prvenstva. Međutim, u ovom susretu kvalitet je bio na strani Iskre, koja ima odličan sastav i dobre pojedince. Čestitam im na pobjedi, ali moram istaći da su nas skupo koštale individualne greške koje se više ne smiju ponavljati ukoliko želimo da osvajamo bodove - rekao je Dejan Roganović, strateg Zete.

Iskra - Zeta 3:1 (1:1)
Stadion: „DG Arena”. Gledalaca: 500. Sudija: Milovan Milačić (Kotor). Pomoćnici: Danijel Dević (Bar) i Srđan Jovanović (Bar). Strijelci:Jovanović u 30, Boričić u 35. i Šahman u 90. za Iskru, I. Vukčević u 24. minutu za Zetu. Žuti kartoni:Jovanović (Iskra), I. Vukčević, Roganović (Zeta).

ISKRA: Blažić 2, Kumburović 2, Camaj 2, Šahman 2,5, Vukotić 2 (od 65. Rogošić -), Karaklajić 2, Đurišić 2, Drinčić 2, Vuković 2 (od 87. Mandić), Jovanović 2, Boričić 2.

ZETA: Aković 2, Sopo 1,5, Krstović 2 (od 82. Kontić -), I.Vukčević 2, Bošnjak 1,5, S. Vukčević 1,5, Sekulić 1,5, Baošić 1,5 (od 50. Đ. Vukčević -), Milojko 2, Tuzović 1,5,Jamoa 1,5.

Igrač utakmice: Irfan Šahman (Iskra) - 2,5.